Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Aegis Dynamics Kısaca Tarihçesi


Mabufan
(@mabufan)
Üye Admin
Katılım : 10 ay önce
Gönderiler: 3
Topic starter  

 

Aegis

 

Aegis Dynamics, açık deniz donanımı inşası amacı ile Dünya tabanlı Aegis Macrocomputing ve Davien tabanlı Dinamik Üretim Sistemleri arasındaki birleşmeden kuruldu. Firma Ivar Messer tarafından tercih edildi ve böylece Birinci Tevarin Savaşı sırasında ön plana çıktı. Messer döneminde, Aegis üreticileri acımasız, baskıcı rejimle aynı durumda değerlendirildi.

Imperator'ün Düşüşünden sonra, Aegis'in askeri sözleşmelerinin çoğu çıkarıldı ve şirket, büyük işten çıkarmalar ile iflasa mahkum bırakıldı. Bununla birlikte, Aegis üreticileri, askeri olmayan kullanımlar için yeniden tasarlanan gemileri siviller tarafından benimsenmeye başlandı. Buna karşılık, firma değişti, imajını yumuşattı ve mevcut yeni nesil tasarımları için sivil değişkenlere odaklandı.

Bu günlerde Aegis sadece birkaç model üretiyor. Eski Retaliator bombardıman uçakları, derin uzay taşımacılığı veya taşıma gemisi olarak yaygın olarak kullanılmak üzere yeniden tasarlandı. İdris Fırkateyni (Idris IV savaşından sonra adlandırılmıştır), girişimci korsan paketlerinin biri için yaylandığı bilinmesine rağmen, özel mülkiyet için askersizleştirildi.

MISC tarafından üretilirken Starfarer Gemini, Aegis Dynamics markası altında satılmaktadır.

Bu konu 11 ay önce tarafından Admin tarihinde düzenlendi
Bu konu 10 ay önce tarafından Mabufan tarihinde düzenlendi

Aietes beğenme
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: