Star Citizen Star Citizen Yavaş Çalışma Sorunu Çözümü

'Star Citizen Genel' forumunda Hantoa tarafından 17 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Hantoa

Hantoa Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    232
    Ödül Puanları:
    43
    Burada sisteminizde yavaş çalışan ve takılmalara neden olan sorunu nasıl çözeceğinizi anlatmaya çalışacağız.

https://www.redacted.tv/how-to-set-up-star-citizen-performance-guide/

Öncelikle yukarıdaki linkte ingilizce olarak herşey anlatılıyor.

Türkçesini ve ekstarısını şu şekilde açıklamaya çalışalım.

1- Sitedene User.cfg dosyasını indirin. Fast Performance (bu daha detaylı ve zannımca daha çok işinize yarayacak buradaki e_ShadowsReScale = 40 r_AntialiasingMode = 0 r_TexMaxAnisotropy = 0 r_TexMinAnisotropy = 0 r_MotionBlur = 0 r_DepthOfField = 0 r_ShadowBlur = 0 g_radialBlur = 0 r_HDRBrightLevel = 0 r_HDRBloomRatio = 0 hud_bobHud = 0 r_ChromaticAberration = 0 r_ssdo = 0 r_ssao = 0 r_SSReflections = 0 yapın) yada Visual tweak only olan dan birisini seçin. Yada https://drive.google.com/file/d/0B6OtV4waczZxaGpGSF9PV3cwTjg/view linktekini indirin.

2- Yüklediğiniz User.cfg (dosya ismi tam olarak yandaki gibi yazmalı eğer çalışmaz ise USER.cfg olarak deneyin.) dosyasını \StarCitizen\Public içerisine yapıştırın. bu şekilde ilk kısmı tamalamış olacaksınız.

3- Masa üstüne sağ tıklayıp ekran kartı ayarlarına girin. Kendinize yeni bir profil oluşturup adını Star Citizen yapın. Sonrasındada profilde çalışacak programı \Bin64 klasörü içerisinde ki star citizen uygulamasını seçin.

4- sonrasında ekran kartındaki tüm ayarları uygulama kontrolünden çıkartıp Anti alising v.s değerleri kapatın yada minimum değerlere getirin.

Bunları doğru birşekilde yaptığınız takdirde sorunsuz çalışacaktır özellikle laptop kullanıcılarının çok işine yarayacağını düşünüyorum.

İyi oyunlar.

Son düzenleme: 17 Kasım 2016
  2. Cassivelanus

Cassivelanus Acemi Pilot

Alınan Beğeniler:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar dizüstü bilgisayar ile oynayan var mı ? varsa nasıl bir donanım ve görüntü ayarları ile kaç fps alıyor ?

Teşekkürler.

3. stmert16

stmert16 Acemi Pilot

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende merak ediyorum

4. Hantoa

Hantoa Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    232
    Ödül Puanları:
    43
    Cevabını yukarıda verdim denerseniz işe yaradığını görürsünüz. Olmaz da yapamazsanız Discort adresimize gelirseniz yardımcı oluruz.

5. efeberkk

efeberkk Acemi Pilot

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben abra a7 kullanıyorum grafik ayarını performansa almama rağmen hala 10 fpsyi geçmitor sorun ne anlaadım :(

Bu Sayfayı Paylaş